Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

Brit kutatók algoritmusa komoly eredményeket ért el hangok és szavak azonosításában.
Helen Bear és Richard Harvey, a Kelet-Anglia Egyetem (Norwich) kutatói új szájról olvasó algoritmusával számítógépek jobban meg tudnak különböztetni egymástól az ajakon hasonlónak tűnő hangokat.
A gépitanulás-algoritmus pontosabban feltérképez adott fonémához kapcsolódó ajakformákat (viszémákat). Két lépésben tanítják: az elsőben megtanulja felvázolni az elvileg több fonémához kapcsolódó viszémát, majd megduplázza azt, és a másolatokat csak az egyik hangon gyakoroltatják.
A gyakorláshoz használt hangokat 12 beszélő 200 mondatának audió- és videofelvételeiből gyűjtötték össze. Bear gépilátás-algoritmusa kivonatolta a szájformákat, aztán a helyes viszémák kivonatolt és a fonémák audioadataival címkézte fel őket, végül az algoritmusba táplálta mindezt.
A korábbi technikákkal összehasonlítva, az algoritmus az idő 25 százaléka alatt azonosít hangokat, ami komoly előrelépés. A szavakat pedig 5 százalékkal pontosabban ismeri fel.